Florile din Gradina 2013

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Roxana Peled

Active Member
Mie imi inmuguresc clematitele :ros_unghii: , cu asta chiar ca am dat-o in bara mai ales ca este vorba de cele de grupa 2 la care daca tai prea mult poti sa spui la revedere florilor batute din primavara :pumni:
 

belisima

Well-Known Member
si ale mele au inmugurit :? dar nu m-am gandit ca pot degera...o sa le las pe jos,sa le mai tina zapada adapost...vreau sa va spun ca eu am sistat alte achizitii cu gandul ca vine "cea mai grea iarna din ultima suta de ani " :bolnav:
 

elianna

Well-Known Member
Mie mi-au infrunzit doua hortensii din care una are chiar frunze mari si mi-a inflorit cornul rosu :eek:
 

MASCHA

Active Member
Spre deosebire de acum doi ani cand tufanelele si crizantemele nu au inflorit,de am zis ca le desfiintez din gradina,anul acesta au dat un adevarat spectacol de culoare si miros

 

MASCHA

Active Member
Multumesc tuturor :hug: si acestei toamne lungi,care a creat acest spectacol ce pare a fi pe sfarsite ....,vine iarna... :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:hipnotizat: :hipnotizat: Foarte fain, Roxana, cred si eu ca vrei sa ramana inca, si eu as fi vrut :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Asa cred ele, saracele, le-a prostit inceputul lui octombrie cu o saptamana de -4 -5 si acu' isi zic ca e vremea lor, gata, a trecut iarna :rofl:
 

popescu gp

Well-Known Member
Lonicera fragrantissima infloreste cand iarna este mai blanda;la noi a inflorit anul trecut in decembrie si din nou in ianuarie.Sa vedem cum va fi anul acesta.
 

adrianam

Well-Known Member
Arata foarte bine tufanelele si crizantemele voastre, Mascha si Roxana!
Sper sa fie si ale mele la fel toamna viitoare!
Am mai achizitionat vre-o 8 tufanele pitice si inca vre-o 8 mai inalte- crizanteme.
Tufanelele acelea rotunde au ramas asa pitice ori s-au inaltat?
Pentru ca nu imi dau seama din poze!
 

taia

Active Member
Ce frumoase sunt Roxana, si pline de prospetime ! Cred si eu ca acum le place : dupa seceta si arsita din vara, cand de abia-si trageau sufletul, acum cu soare bland si cate o ploicica, ne-au rasplatit cu o multime de flori.
Eu sunt cu ochii pe temperaturile minime, in fiecare zi. Cand va veni momentul sa le strice frigul, am sa le tund toate florile si le pun in apa, sa ma mai pot bucura de ele o vreme.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus