Inmultire leandru prin seminte

vist

Member
Re: multumiri !!!

vist a spus:
Buna !!!
Iris nu am cuvinte !!!! Esti fantastica !!!!! MULTUMESC !!!
Am primir cei 5 puisori si sunt minunati !!!! Esti o fata pe cinste!!! Bravi tie!!!
O seara minunata si
Paste fericit !!!!!
Vist
...Buna

Cei cinci leandri sunt mari...au cam 50 cm...s-au ramificat si se dezvolta bine.Am sa pun pozele spre seara sau maine ...
Multumesc !
 

sarselia

Active Member
Moderator
Cat sunt de frumosi
Sa ai parte de ei si sa infloreasca frumos.
Tare curioasa sunt cum vor inflori.
:)
 

iris

Active Member
Multumesc. Si eu astep sa vad ce culori vor avea dupa frunze e clar sunt de doua feluri unii au frunzele mai deschise la culoare altii au frunzele un verde inchis deci banuiesc ca vor fi diferiti . :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Am si eu unul din seminte, e al 2-lea an, aveti idee dupa cati ani infloreste daca-i din seminte?
 

happy

Well-Known Member
6,7 ani ai de asteptat Claudia! :wink: Cel mai bine este din butasi in 3,4 ani vezi floricele! :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Imi pare tare rau :( dar trebuie sa te contrazic Happy dragule .
Din seminte dupa trei ani apar florile iar din butasi in anul imediat urmator iar daca se prind primavara(adica fac radacini in februarie- martie) in aceeasi toamna pot face flori daca le dai un pic de "ajutor" .
Una din cele mai amabile plante.Crestere rapida,flori multe si frumoase,fara pretentie de pamint ,etc..........Cu prinsul mai face ea fitze,dar in rest.....e o scumpica :rofl:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
sunt de acord cu Gabiuta :D


Iris!sunt superbi !la anul sigur vor inflorii ! spun asta ca si eu sper ca la anul sa vad flori la ai mei care sunt de-o varsta cu ai tai :rofl:
 

mirona

New Member
seminte leandru

Bine v-am gasit. Aveti idee cand face leandrul tecile cu seminte? Am si eu 3 lendri, dar nu am vazut teci cu seminte:(.

:rose: :D
 

mirona

New Member
teci seminte leandru

Bine v-am gasit. Am si eu 3 lendri, dar nu au facut teci cu seminte:(> Trebuie facut ceva deosebit pentru obtinerea tecilor?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
si al meu, tot din 2010,deci e in al doilea an de viata, primit de la Happy (multumesc) are cativa bobocei minusculi :eek:
Eu nu i-am oferit nimic deosebit, soare de dimineata pana seara, apa in fiecare zi si de doua ori ingrasamant universal
 

happy

Well-Known Member
claude a spus:
si al meu, tot din 2010,deci e in al doilea an de viata, primit de la Happy (multumesc) are cativa bobocei minusculi :eek:
Eu nu i-am oferit nimic deosebit, soare de dimineata pana seara, apa in fiecare zi si de doua ori ingrasamant universal
Cu placere,este roz batut?Inseamna ca ti-am dat femela si eu am ramas cu barbatul :rofl: Uite ca la polenizare nu m-am gandit :eek:
 
Sus