Irisi II

mmus

New Member
E fff frumos preferatul tau! Foarte reusita combinatia de culori! :visator:
Sa-ti traiasca si sa se-nmulteasca!
 

gabrielais

Active Member
multumesc! pozele nu surprind nici pe departe frumusetea acestui iris...culorile sunt sidefate, delicate si electrice in acelasi timp...eu mor dupa el :)
 

lelia

Well-Known Member
Gabi ,sunt minunati ! si negriciosul si preferatul ,au culori ireal de frumoase(iubesc toate nuantele de abastru ) ! :visator:
Sa tebucuri de ei si sa se inmulteasca repede (cat pentru tot forumul :oops: )
 

claude

Well-Known Member
Moderator
gabrielais a spus:
multumesc! pozele nu surprind nici pe departe frumusetea acestui iris...culorile sunt sidefate, delicate si electrice in acelasi timp...eu mor dupa el :)
si eu :rofl: E o minune irisul asta, eu il vizitez pe al meu de cateva ori pe zi si ma minunez :rofl: am si Black Taffeta, surprinzator, a inflorit, desi rizomul plantat anul trecut era mic, ai dreptate, la astia violet e imposibil sa le captezi culoarea reala, ce enervant :roll:
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Bravo Adrian, ai facut o bordura super.

Gabriela... bragadiccio e excellent.

Iata citava irisi bulbosi olandezi si la mine:

 

adrianam

Well-Known Member
Popgeo, am si eu mai multi bulbi de iris olandezi si inca nu stiu unde sa-i plantez, sper sa mai salvez ceva din ei. La umbra, la soare, le place umezeala?
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Preferabil undeva unde e semi-soare. Si da, le place sa aiba ceva umezeala dar nu in exces.

adrianam a spus:
Popgeo, am si eu mai multi bulbi de iris olandezi si inca nu stiu unde sa-i plantez, sper sa mai salvez ceva din ei. La umbra, la soare, le place umezeala?
 
Sus