Justitia (Jacobinia)

D

dyayzh

Guest
Gabiutza a mea e tot mica...ce-i faci de creste precum printul din poveste??
 
D

dyayzh

Guest
Are 10 cm de 1 an..ce sa tund?????dar s-ar puteasa fie alba :D
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Ciupeste-i varful, pune-o intr-un ghiveci ceva mai mare si dupa 3-4 saptamani de la transplantare pune-i ingrasamant.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Nu am mai vorbit nimic despre ea. :(
Eu nu am uitat-o si acum se pregateste de boboci
 

blueheart_d

Member
am crezut ca jacobinia mea s-a suparat pe mine, dar probabil ca ma rasplateste ca i-am adus puiul inapoi langa ea si in curand va face flori
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Eu am mai multe roz (se vede in poza) si tare mi-ar place si alba.Daca are cineva si doreste un schimb........am scris aici fiindca veni vorba de pui :mrgreen:
 

Fleur

Active Member
Am vazut si eu alba si rosu in niste poze.
A mea e inaltaaaa...ce ziceti s-o tai, acum ca i-au trecut florile?
 

lelia

Well-Known Member
Asadar sunt si alte culori,o sa caut si eu. Cit despre justitia ta ,Fleur,daca este foarte inalta trebuie negresit taiata.Da-i o forma coroanei si in citeva saptamini vei avea lastari noi care pot chiar inflori daca totul e ok :wink:
 

lelia

Well-Known Member
Cornelia,tu chiar vrei sa ma omori :?: :cry: de unde sa i-au eu macar una din aceste culori,pentru ca este o planta pe care o plac si ma place :?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Fleur,da,taie virful ca va lastari frumos.Eu asa am facut anul trecut cind era tare micuta si acum e aproape dubla.
 

doina

Member
Pana sa descopar acest forum nu stiam de existenta acestei plante. :roll: dar acum m-am indragostit iremediabil si de ea :rofl:
 
Sus