Kerria

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ba nu Mada.Eu am taiat-o anul trecut pentru a fi mai stufoasa (stii tu piticutul taietor :evil: ) si a inflorit.Putin mai tirziu dar a inflorit.
 

aleynad

Active Member
Moderator
si la mine au inghetat varfurile, dar deja am taiat-o! :) Oricum daca vremea ii prieste va inflori a doua oara spre inceputul toamnei!

doamna Gabiuta, sa stiti ca va fac concurenta la foarfece :rofl: Deja am taiat/tuns tot ce se putea in gradina si ... a inceput sa-mi placa! :mrgreen:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Gabiuta a spus:
Ba nu Mada.Eu am taiat-o anul trecut pentru a fi mai stufoasa (stii tu piticutul taietor :evil: ) si a inflorit.Putin mai tirziu dar a inflorit.
Bine draga mea, o anunt sa se pregateasca de un coafat revolutionar!! :rofl: :rofl: :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Esti norocoasa, Adina! :D

A mea tocmai am taiat-o la 10-15 cm de la sol :mrgreen: Cand am fost la Cluj m-am minunat ca cea din fata blocului n-a inghetat nici un centimetru, va dati seama ce diferenta de microclimat, parca as fi in Siberia, nu la 60 km de Cluj :x
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Imi pare rau pentru plantuta ta! A pierdut o inflorire, dar nicio grija. E o luptatoare si isi va reveni rapid.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
La noi au intrat mai greu in vegetatie, la cat de frig a fost...

Cele 2 mari:



Si aici sunt cele mici:
 

Roxana Peled

Active Member
Ba la mine mai mult sau mai putin imbobocita a stat vreo 2 saptamani ceea ce e mai mult decat alte flori din perioada asta.
 

daisy111

Active Member
Nu stiu ce le faci,dar asa pline de flori cum le-ai avut in aprilie nu am vazut in viata mea,sa nu ai loc sa pui un ac. :eek: :hipnotizat: Felicitari pt harnicute! :clap:
Am si eu una,are soare doar filtrat si ocazional,este pusa sub bolta de vie si nu prea reuseste soarele sa o atinga,drept dovada nu face decat 2-3 amarate de flori primavara si in rest se lungeste ca o caracatita.Sa inteleg ca ar trebuii mutata undeva la soare?si cand se poate muta fara risc de pierdere?
 

adrianam

Well-Known Member
Tare frumoasa este!
Imi place foarte mult dar nu am avut parte de ea pana acum!
Am plantat niste puiuti de vre-o 4-5 ani care se dezvolta foarte greu.
Au fost initial pusi intr-o poteca si au fost calcati mereu in picioare.
In urma cu doi ani am mutat un pui in mijlocul unui rond, unde s-a dezvoltat mai mult ca suprafata iar ca inaltime abia are 50 cm.
Anul trecut am mai pus un pui langa gard dar si acela abia a supravietuit.
Ce am dus la munte nu a supravietuit deloc, nu stiu de ce. Dar la toamna voi duce, ca au aparut pui langa poteca initiala.
 
Ultima editare:
Sus