Kohleria

nicoleta

Member
Asa si asa dar mi-as dori de 100 de ori mai multe! Am lesinat cind le-am vazut pe cele de la Dibley. As indrazni cu ele pentru ca nu mi se par asa pretentioase!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Una dintre Kohleriile mele a inflorit. Nu-mi aduc aminte sa fi vazut vreodata atatia boboci ingramaditi pe varful tulpinii. A fost tinuta in balcon inchis toata iarna, in ghiveci suspendat. Lastarii sunt lungi, ondulati, in mare parte cheli si doar la varf s-au grupat frunzele noi si bobocii. Acum am o dilema: as vrea sa tund planta ca sa capete si ea un aspect dar varfurile astea cu boboci si flori puse la inradacinat nu stiu daca raman intacte. N-as vrea sa se usuce ploaia de boboci.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Si poze doamna, cand ajung acasa. Numai ca n-au iesit prea grozav si am ezitat sa le pun cu speranta ca poate reusesc sa fac altele mai frumoase.
 

nicoleta

Member
Bravo, Cornelia, foarte frumoasa! Ce mult imi plac kohleriile, ma bucur ca si eu am una la fel ca aceasta!
 

Roxana

Active Member
Foarte frumoase, Cornelia! Daca o sa reusesc sa descarc pozele de pe telefon o sa vedeti si Kohleria mea.
 
D

dyayzh

Guest
Si mini Kohleria mea vrea sa de-a un bobocel -doi. Am sa i-o arat pe a Corneliei poate se ambitioneaza :rofl:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Chiar te rog. Mai am inca 3 care sunt cam lenese. Una galbuie are deja boboci si sta tantosa pe pervaz la serviciu. Alta cu flori move creste frumos. Iar Sunshine se comporta cam ciudat, dar am s-o rasfat zilele astea cu un ghiveci mai mare. Poate asta e problema. Abia astept sa-mi iau si altele. Mare pacat ca la noi in magazine nu se gasesc. :cry:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Am facut-o de ras degeaba pe Sunshine. :oops: M-am dus sa vad cum sta in balcon si iata ce-am gasit:




Draga de ea nu crestea pentru ca ... facea pui. :)
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Heidi ai reusit sa indentifici varietatea? E destul de raspandita la noi, o am si eu, dar pana acum n-am gasit nimic care sa-i semene.
 
Sus