Oxalis

rodica05

Member
Habar n-am. E prima data cand comand la ei. Si nu au numai Oxalis...
Preturile sunt destul de mari. Si ar trebui verificate si celelalte taxe, am vazut cate ceva de-ti mutau ochii!

Rodica
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Sunt frumosi intr-adevar dar sunt si foarte scumpi :!: ."Flava", adevarat deosebit prin culoare,2 dolari/bulbisor??? :eek: Plus taxe??? :eek: .E totusi numai un oxalis ...........
Nici celelalte nu sunt ieftine de loc:fritillaria 7 $???

M-am uitat si la hyppeastrum :aoleu: .............si la altele :roll: Hmmmmmmmmm............... :nu stiu:
Succes !
 

nimf3

Member
M-am uitat pe site,nici nu stiam ca sunt atatea feluri de oxalis...sunt suberbe(culorile,forma florii)!!
 
D

dyayzh

Guest
Diferenta intre oxalisul verde cu ochi maro si verde simplu este nuanta floricelelor. Cel cu ochi maro are floricele un pic mai inchise la culoare. Am vazut cu flori albe ca o steluta...tare ma gandesc sa cumpar :wink:
Dar mai am un soi care abia a iesit si trebuie sa vad ce floare are :D
 

sorina

Active Member
R

Rodica-05 , Daca va hotariti sa faceti o comanda comuna pt oxalis NU MA UITATI SI PE MINE , va rog....!!!!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
A inflorit si oxalisul de la mine de la serviciu. Nu-i al meu, dar l-am pozat ca e tare frumos. O sa pun pozele diseara. :wink:
 
D

dyayzh

Guest
Vrei si oxalis cu maro in mijloc..are floarea mai roza....cred ca am si cu floare alba...nitica rabdare sa infloreasca ultimii rizomi luati :D
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Da, am zis ca suntem cu totii obositi si n-am mai comis-o. Dar maine ... nu se stie ce-mi mai trece prin cap. :evil: (flori-flori-flori :) )
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
incep incet -incet. Si fiindca la soare frunzele se aduna in semn de protest :) le-am pus copertina :wink:
 

ghia_don

Active Member
Unicul meu oxalis se alinta nu gluma


:) ...si ma incinta si pe mine :D .
Si drept sa spun pina acum era o planta care nu-mi facea cu ochiul :wink: ...dar acum , parca, parca mai vreau si altii :mrgreen: ...
 

blueheart_d

Member
ce frumos va rasfata oxalisii cu floricelele lor. am si eu unul cu frunze inchise la culoare, ca cel al Gabiutei din poza 2, dar nu face flori. l-am primit acum doua luni si avea cateva floricele. dupa ce au trecut n-a mai inflorit. ma distreaza in schimb cum isi strange frunzele seara de seara.
 
Sus