Planteo - bulbi de flori Olanda

geodezia

Well-Known Member
afara le poti pune si acum in pamint nu e problema ca de marti incolo va fi cald le bagi un pic mai adinc cam 10 cm si vor fi ok na depinde de marimea bulbului daca bulbul e mare faci gropita de 15 cm sa iti incapa regula e sa aiba strat cam de 10 cm de pamint deasupra sa nu inghete bocna
 

liliann

Member
stiu, numai ca gradina mea e in Prahova si ajung acolo deabia de Craciun......imi faceau cu ochiul niste narcise, lalele. De la Alexandru am mai cumparat in toamna dar dehh, stii cu e omu', niciodata nu sunt prea multe florile :D
 

geodezia

Well-Known Member
Ehe daca e in prohova ai zapada daca nu ai zapada de craciun poti pune dar sa stii ca la fel de bine le poti planta si in martie -februarie si iti vor inflori
 
Bulbi narcise Peach Cobbler la reducere! Pret 1,9 lei / bulb! Circumferinta bulbi 12/14! Bulbi verificati, depozitati in conditii optime! Pretul pietei pentru acest soi este de peste 3 lei / bulb. Daca in urmatoarele 2 zile gasiti acest produs la o alta firma din Romania cu pretul mai mic de 1,9 lei, va oferim gratuit bulbii! Oferta supusa unor termeni si conditii! Stoc limitat! Comanda aici! Preluam comenzi si telefonic la 0721.416.083 sau 0765.292.636! De asemenea va stam la dispozitie pentru informatii cu privire la plantare, ingrijire, expediere colete, plata, etc! Va asteptam! Va multumim!

narcise-peach-cobbler-0-500x500.jpg
 
Ultima editare:
Primul venit, primul servit! Valabil doar pentru un singur bulb! Doar 19 lei! Bulb amaryllis Evergreen, circumferinta 28/+ cm! Bulbul are crescuta una dintre cele 2 sau chiar 3 tije florale si va inflori curand! Bulbul va fi foarte bine impachetat astfel incat tija deja crescuta sa ajunga in perfecta stare!
Pentru a beneficia de reducere, va rugam sa faceti comanda aici, printr-un mesaj privat sau telefonic la 0721.416.083 sau 0765.292.636. Va asteptam!
 
Ultima editare:

LadyBug

Well-Known Member
Multumesc mult pentru bulbi si pentru bonus, aratau foarte bine, abia astazi am reusit sa-i plantez :) Daca as avea mai mult spatiu, as mai lua niste bulbi chiar si de amaryllis.
 
Cu adevarat verde deschis! Bulb amaryllis Evergreen, circumferinta 28/+ cm! Primul venit, primul servit! Disponibil numai un singur bulb! Doar 19 lei! Bulbul are crescuta una dintre cele 2 sau chiar 3 tije florale si va inflori curand! Bulbul va fi foarte bine impachetat astfel incat tija deja crescuta sa ajunga in perfecta stare!
Pentru a beneficia de reducere, va rugam sa faceti comanda aici, printr-un mesaj privat sau telefonic la 0721.416.083 sau 0765.292.636. Va asteptam!0-ever.jpg
 

liliann

Member
Alexandru, am luat si eu azi pachetul. multumesc pt cadou si apropo de asta, dupa plantare, unde se tine ghiveciul cu bulbii de frezii, in casa sau afara?
 
Alexandru, am luat si eu azi pachetul. multumesc pt cadou si apropo de asta, dupa plantare, unde se tine ghiveciul cu bulbii de frezii, in casa sau afara?
In casa, la o fereastra cu cat mai multa lumina! De asemenea este important a se asigura un bun drenaj al pamantului. Cat mai multe gauri pe fundul ghiveciului si daca aveti posibilitatea sa puneti pietricele pe fundul ghiveciului si pamantul sa fie amestecat cu nisip.
 
Sus