Poze de balcoane si terase

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Mie tot ce e rustic imi place iar la tine chiar este frumos.Asa ca decoreaza ca sa ne umpli de invidie peste o luna-doua :rofl:
 

adrianam

Well-Known Member
Acum depinde si cat de mare este terasa respectiva si daca se vrea sa mai fie loc pentru doua fotolii si o masuta.
 

albela

Active Member
Suficient de mare pentru o roaba de lemn cu flori (sper sa imi vina odata cu comande de la Bakker), niste rafturi tot de lemn pentru ghivece, o masa mare cu 6 scaune de calitate tot de lemn, foarte elegante, pe care le-am achizitionat de la metro sambata. Si tot mai e loc...
 

adrianam

Well-Known Member
Pai in cazul acesta, este musai sa pui plante care sa umple bine cu verdeata si flori vasele acelea mari.
(gazaniile nu cred ca au sanse sa faca flori acolo- eu stiu ca au nevoie de soare din plin toata ziua. La fel petuniile si muscatele)
 

albela

Active Member
Cu ajutorul fetelor m-am razgandit. Nu mai pun gazanii sau verbina, pun cataratoare (thungberia, zorele, mana maicii domnului, etc), begonii sempreflorens, begonii si muscate curgatoare, incerc sa gasesc lobelia si achimenes, si mai vad ce idei imi mai vin.
 

albela

Active Member
Ba da as pune dar nu stiu de unde sa cumpar. Se gasesc seminte sau butasi? Seminte nu am vazut in supermarketuri. Nu am avut niciodata si sunt nesigura.
 

adrianam

Well-Known Member
Clematitele sunt perene si trebuie sa ramana afara peste iarna.
Poti gasi pui la Baumax, Praktiker, Pic.
Pentru terasa ta ar trebui una pentru umbra- de ex. un Hagley Hybrid, Nelly Moser, President.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Clematite neaparat ca sunt superbe.Chiar daca nu anul asta va imbraca terasa bogat si tot merita.Stie Adriana ce spune :D .
Roaba de la Bakker e ...........o s-o vezi :rofl: :rofl: :rofl:
Dar ce ai tu acolo........este o minune.Abia astept pozele.
 

albela

Active Member
Fetelor sa stiti ca azi mi-am cumparat Clematis Nelly Moser, thungberia grandiflora, bulbi de begonii curgatoare. Clematisul si thungberia le-am plantat in ghivece pe care am sa le bag in butoaie si sa le scot la toamna. Ce ziceti?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Clematisul de ce sa-l scoti?E Nelly mai fitzoasa???? :rofl: Thumbergia da...................ca si begoniile bineinteles.
 
Sus