Sieberz

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Fleur a spus:
Vreau sa fac si eu o comanda maaare :) si as fi vrut sa vad impresii ca in poze toate sunt frumoase.
Bine ai zis :in poze :mrgreen: .Eu m-am tot abtinut sa comentez fiindca am vazut cit este lumea de extaziata de acest producator la care dai euro si nu putini :( fata de leii pe care ii poti da la noi.
Pozele la scel sieberz sunt frumoase dar sper ca nu va imaginati ca veti avea acele muscate din primul an....Pozele sun poze :)
Incercati si aici:
http://www.greenhouseplant.eu/ uitati-va in catalogul pe 2009 si o sa va convingeti ca am dreptate.[/b]
 
A

Anonymous

Guest
am si eu cam aceleasi retineri,poate din vina comerciantilor de la noi.Nu stiu.Dar preturile sint mari.Zic eu.
 
A

Anonymous

Guest
la toate,in general..pai 55m.de gard viu,lemn ciinesc,ma costa vreo 10 milioane.
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
De ce nu intelegi pretul?
Scrie clar,1,73 ron cel mai mic butas de muscata timpurie.(asta a fost un exemplu).
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
mihail-the ex a spus:
la ce distanta se pune butasul unul fata de altul ?
De ce?Fiindca depinde in ce vas anume vrei sa pui respectivele muscate.Daca le pui in ghiveci suspendat este una daca le pui in jardiniera este altceva si aici depinde si de cit de mare este respectiva jardiniera.Poate vrei sa combini muscate cu alte plante .Deci sunt multe necunoscute in intrebarea ta.
 
A

Anonymous

Guest
multumesc pt. raspunsuri.Intrebarea se referea la plantarea muscatelor in jardiniere suspendate.In prima faza fara alte plante,doar ele.
 
A

Anonymous

Guest
Draci....(ca-n cei trei muschetari,sau nu,aia ziceau merde)...ma gindeam la jardiniere pe care sa le "spinzur" la geam.
 

Fleur

Active Member
Eu buatsii ii pun in pahare de unica folosinta si dupa ce se prind si incep sa creasca bine ii scot cu tot cu colet si-i asez in jardiniere. Nu le deranjeaza cu nimic evolutia.
 

mymo

Active Member
mihail-the ex a spus:
Draci....(ca-n cei trei muschetari,sau nu,aia ziceau merde)...ma gindeam la jardiniere pe care sa le "spinzur" la geam.
Eu am pus 3-4 intr-o jardiniera.Acum depinde si cat de mari sunt jardinierele tale.
 
A

Anonymous

Guest
pai,nu sint decit in cap la mine...dar nu-i o problema prea mare ca sa le manufacturez.Vor fi cit lungimea geamului,si a balustradei de la terasa de sus.Aoleooo,asta are peste 3.5 metri,him...trebuie sa fie mai multe,din bucati.
Ma deranjeaza ca nu am gasit o solutie multumitoare pt. suporturile de jardiniera. :D
 
Sus