Sieberz

Fleur

Active Member
Eu prefer jardinierele mai scurte fiindca sunt mai usor de manevrat. Cele mai multe le am cam de 40 cm dar am si unele mai scurte cam de 30 cm si care merg f bine la fucsia. In cele de 40 cm pun 3 plante si mai adaug in unele cazuri plante anuale: verbine, lobelii, dimorphoteca.
 
A

Anonymous

Guest
Floricica -hai te rog spune exact cam ce pui in laditze.Multumesc.
 
A

Anonymous

Guest
Multumesc frumos,dar totusi imaginile ma ajuta si nu prea.Nu stiu toate plantele dupa denumire.Daca s-ar putea... :D
O parte nu m-au incintat,ma asteptam ca jardiniera sa abunde,ca-n reviste,sau ca-n Germania.
Trebuie sa inteleg ca asa este in primul an ?

(Te rog sa nu te superi pe mine pt. ca am spus dechis ceea ce gindesc.)
 

Fleur

Active Member
Trebuie sa intelegi ca au fost jardiniere realizate cu "ce-ai prin casa" Poti sa-ti faci si jardiniere ca din reviste daca esti dispus la cheltuieli nelimitate. Eu am fost la buget de austeritate si m-am incadrat in el.
Cat vor arata ca-n reviste n-as putea sa spun fiindca depinde in primul rand de conditiile climatice si apoi de cat de bine vei sti sa le intretii.
 
A

Anonymous

Guest
aha...buget nelimitat n-am dar tare mi-ar place ca sa fie ca dincolo.
Jardinierele tale au mai multe plantutze,ca-n "Gradina mea de vis" ceea ce mi-a placut mult .
Nu sint monotone.
 

Sash

Active Member
Eu cred ca jardinierele "ca-n reviste" le poti realiza pentru perioade relativ scurte de timp, cumparand si combinand plante adulte, fortate sa infloreasca asa abundent.
 
A

Anonymous

Guest
Bine ,dar eu le-am vazut mergind cu masina din Germania pina la Paris.Peste tot.
Nu va contrazic,dar singurul meu argument este ca le-am vazut la geamurile oamenilor.Sute,mii,ca sa exagerez un pic.
Adica ei le schimba perioadic ?
 

albela

Active Member
Sash a spus:
Eu cred ca jardinierele "ca-n reviste" le poti realiza pentru perioade relativ scurte de timp, cumparand si combinand plante adulte, fortate sa infloreasca asa abundent.
Eu cred ca se pot realiza jardiniere frumoase si din rasaduri si pot fi mentinute asa un sezon. Ex:
Anul asta am sa fac mai multe jardiniere combinate. Scuze off topic
:oops: .
 
A

Anonymous

Guest
Ia uite,deci se poate....
Doar " trebuie luat intelesu' "[/b]
 

iris

Active Member
Azi am primit acasa catalogul de la siberz.hu .Deci sunt seriosi deocamdata, acum vom vedea si cand vor incepe sa onoreze comenzile daca marfa este sau nu precum cea de la mama lor www.as-garten.de
 
A

Anonymous

Guest
Promoţie specială! Recomandarea prietenilor!
Dacă ne trimiteţi inapoi pe aceasta adresa de e.mail 5 adrese valide de e.mail a prietenilor dumneavoastră, vă vom trimite un cupon valoric cadou , de 15 Ron.
La următoarea comandă făcută de dumneavoastră, sau la o comandă activă, veţi preciza seria şi numărul cuponului - la comandă veţi scrie acesta în câmpul observaţii sau dacă aveţi deja comandă activă veţi trimite un e.mail cu seria, numărul cuponului şi cu codul comenzii. Din suma finală se va deduce cei 15 Ron.
Un cupon se poate folosi o singura dată, şi o persoană poate participa la promoţie doar de 4 ori!
Cuponul nu se poate schimba in bani cash.
Aşteptăm recomandarea prietenilor, ca şi ei să se bucure de frumuseţea plantelor oferite de noi!
O zi bună ,
Echipa Sieberz, Romania
www.sieberz.ro
am primit-o azi,poate o folositi.
 

iris

Active Member
:suparat: Iata noutati de la siberz.hu
Stimaţi Clienţi

Vă informă că din data de 11.03.2009 am majorat taxa de impachetare, transport si asigurare a coletului de la 28 de lei la 47 lei valabil indiferent de mărimea coletului şi locul de destinaţie in România. Aceste măsuri trebuiu făcute, deoarece firma de currierat si-a majorat preţurile. Majorarea taxei este valabilă şi la comenzile deja facute care vor urma sa fie livrate.
Ne cerem scuze pentru eventualele neplaceri si vă rugăm să ne comunicaţi dacă renunţaţi la comandă, in aceste conditii.
Vă mulţumim pentru intelegere,
Echipa Sieberz, Romania
Din punctul meu de vedere nu este ok nu-mi plac astfel de majorari ce apar asa peste noapte de aproape 100%.Cel putin au anuntat din timp.Cu regret am renuntat la colet.
 

Amadeo

Member
Macar au avut bunul simt sa anunte. de multe ori se intampla sa fii taxat, si sa nu stii numic despre asta....doar te trezesti cu o factura...."umflata"
 

Fleur

Active Member
Eu am primit coletul azi, tot cu vechea taxa. Am primit si bonus 3 flacoane cu ingrasaminte ca am avut o comanda mare.
Plantele sunt ok dar nu-mi place ca pe unele e scrisa denumirea numai in ungureste ca si pliantele la fel.
 

iris

Active Member
:eek: Eu am facut o comanda de 450 RON ( 4 500 000 lei vechi) am specificat ca sunt din Oradea si doresc sa ridic coletul personal de la sediul firmei.Am vorbit azi la telefon cu cei de la depozitul din Oradea si mi-au spus ca indiferent daca mi-l trimite in tara sau vin eu dupa marfa tot imi percep taxa de livrare marita adica 47 RON ( eu zic ca e foarte mare de exemplu Bakker are o taxa de livrare de 15 RON). Nu inteleg dupa ce criterii onoreaza comenzile.Acu chiar m-am enervat. :x
Tot azi am primit coletul de la Gardener (l-am ridicat personal de la sediul firmei din Osorhei dar nici vorba de taxa de livrare ba din contra am primit si o reducere de 12% comanda fiind de aproximativ 100 RON )
 
Sus