Trandafiri bebe Iris

victoria222

Active Member
Da bebe Iris, Queen of hearts este fantastic. La fel si toata colectia ta.numai frumuseti. Othello al tau este cel eglezesc, nu? Parca nu seamana la forma florii... :? Floarea trebuie sa aiba bordura aceea de petale nedesfacute, ca la queen of hearts.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ioi Bebelu ce bine ca ai mai pus poze cu trandafiri ca nu imi aminteam la cine vazusem Herkules :)

Daca ai de unde taia o sa-mi trimiti un butas impreuna cu irisii? :oops: Dar numai daca ai de unde, daca-i mic si amarat lasa-l in pace ca mai astept :wink:
 

bebe Iris

Active Member
Multumesc fetelor! :hug:
Victoria, nu stiu sigur ce este...inca dibuiesc :p...Otthelo era cel mai apropiat
Claudelu', trimit lastar, nu-ti face griji :D
Dalia si eu am ramas placut surprinsa, parca a venit toamna in acel colt de gradina :rofl:
 

gabrielais

Active Member
vai BB, superbi toti dar Queen of hearts e minunat!! ce bine ca l-am luat si eu..il astept sa infloreasca..
 

bebe Iris

Active Member
Multumesc mult! :*
Gabi, n-o sa-ti para rau! In primul an nu arata ce poate, dar anul viitor sa te tii!!! :rofl:
 

gabrielais

Active Member
stiu Bebita..din pacate cei luati de la Coral n-au facut niciodata exceptie..primul an au fost jalnici, spre deosebire de alti trandafiri, unii recunoscuti ca fiind mai sensibili, dar achizitionati din altre parti, care cat de cat s-au comportat ok; astept sa faca macar o floricica anul acesta, asa de "control" :rofl: insa stiu ca trebuie sa am rabdare inca 1 an -2... :eek:f:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Ce vraji le-ai mai facut? :rofl:
Toti sunt superbi, fara exceptie! Incredibil ca a inflorit America Pillar din primul an.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ioi ce frumos e Perpetually Yours :visator: Oare de ce urcatorii astia frumosi rau sunt de zona 6, ca sa nu pot eu sa-i cumpar ca-mi ingheata :|
 

bebe Iris

Active Member
Multumesc!!! :hug:
Fetelor, este atat de dulce American Pillar! :indragostit: Si nu se scutura deloc, de atata timp! Doar mai deschide floricele, pe langa cele vechi. Chiar merita un copacel in gradina, pe care sa-l invadeze si impodobeasca :D Ai vazut Carmen, ca nici Crown Princess Margareta nu se "mumifica" la mine? Secretul? E plantat sub streasina garajului vecinei :wink:
Asa-i Claudia, am noroc ca mie nu-mi ingheata nici nuferii in apa de 40 cm :p , nici poveste sa-mi degere trandafirii :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Pai la cat de "tepoasa" e gradinuta ta, cred si eu ca pana si gerul o ia la sanatoasa. Ti-am mai spus, la tine in gradina, plantele se incalzesc unele pe altele :rofl:

De cat timp rezista florile lui American Pillar? (Al meu Escapade isi scutura azi prima floare, are deci 4 zile.)
 

lelia

Well-Known Member
Ramona cea norocoasa /cu o gradina frumosa /trandafiri ,bujori ,clematis /s-o tarla mare de iris/cand postezi capul ma doare /de la atata culoare :hipnotizat:
Te felicit draga mea /pentru gradinita ta /floricelele sa creasca si mereu sa infloreasca :hug:
 

lelia

Well-Known Member
Mai ,e adevarul gol,golut ,iar voi m-ati inebunit cu trandafirii si clematite si cate si mai cate ,o sa ajung la nebuni :cry: dar ma bucur pentru voi si alaturi de voi :hug:
 

bebe Iris

Active Member
Carmen, draguta mea...am cautat pozele sa verific :D
S-a deschis prima floare in 29.05. si inca nu s-a scuturat, a schimbat doar culoarea staminelor de la galben la maron. Uite:
30 mai
http://bebeiris.sunphoto.ro/Trandafiri_2012/73989234
2 iunie
http://bebeiris.sunphoto.ro/Trandafiri_2012/74175928
4 iunie
http://bebeiris.sunphoto.ro/Trandafiri_2012/74386315
Se vede ca intre timp a mai deschis cateva floricele, dar prima floare nu s-a scuturat, cu toate ca ba sunt 30 de grade Celsius, ba 15 grade si ploaie muuuuulta... deci rezista (coafura :) )
 
Sus