Aquilegia

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:oops: multumesc Gabrielas... :rose:

Eli ...nici o problema.trimite fata alta daca nu iese.Numai sa imi spui de care era ca nu mai stiu.Mie mi-au murit in toamna trei.Tot asa...Nu cred ca a ramas ceva la radacina :(
Noroc ca avem fete dragute si cine stie?Semintele fac pui si tot asa.... :rofl: :rofl: :rofl:
 

elipopa

Active Member
Gabiuta, era din aceea pitica, bicolora, indigo cu alb!
Mi-e tare ciuda, ca facuse o tufa frumusica.... sa vina odata primavara si vedem ce-o fi!!
Te pup!
 

Roxana Peled

Active Member
Bravo! Faci ca mine cu ghioceii :) . Dupa ani de zile de dorit am gasit si mi-am cumparat in sfarsit ghiocei din aceia mari doar ca mi i-am luat intr-o perioada tare aglomerata si nu i-am plantat imediat. Erau cam deshidratati saracii cand au ajuns in pamant si acum astept primavara cu nerabdare sa vad daca a supravietuit vreunul sau nu :nu-mi_place: Nu erau chiar iasca dar nici fresh nu mai erau :( . Asa si tu cu caldarusa.

Asta e enervant la iarna, ca stai stresat sa vezi ce a supravietuit si ce nu. Partea buna a iernii e ca-ti curata intr-o oarecare masura gradina, in primavara eu am cel putin o luna in care nu am absolut nici un daunator si totul e verde crud neafectat :D
 

gabrielais

Active Member
claude a spus:
Da' de ce te grabesti asa? Nu ai alte rasaduri de facut in casa? Ca astea le poti semana si in aprilie, de exemplu, si atunci numai bine in mai deja le poti scoate afara si nu ai balamuc in casa, daca ai si alte rasaduri mai timpurii de facut ;-)
:) Ma grabesc,Claudel, ca poate asa vine primavara mai repede :) :bolnav:
 

geodezia

Well-Known Member
Roxi de unde ai luat ghioceii din aia mari ?.am pus si eu semintele al germinat ieri ..am pus pungi pe deasupra cu elastic ... acum imi ies ochii uitindu-ma sa rasara ...
 

Roxana Peled

Active Member
Din Hornbach cu 17 lei punguta de 10 buc.
Stiu ca au fost scumpi dar zau ca erau bulbii mai mari si mai frumosi decat toti ceilalti pe care i-am mai vazut pe piata, cel putin pana sa-i las eu o luna neplantati :cry:
 

Roxana Peled

Active Member
Esti o draguta! :D Poate geodezia vrea. Eu mi-am luat din astia asta toamna de la "gradina fermecata", nici nu mai stiu pe unde i-am inghesuit si pe ei saracii :rofl:
 

irina_81

Member
Roxana Peled a spus:
Esti o draguta! :D Poate geodezia vrea. Eu mi-am luat din astia asta toamna de la "gradina fermecata", nici nu mai stiu pe unde i-am inghesuit si pe ei saracii :rofl:
Desigur,oferta ramane valabila,chiar si pentru alte persoane. :hug:
 

gabrielais

Active Member
Geo, ti-au rasarit caldarusele? rasar mai greu? sau nu am eu deloc rabdare... :rofl: dar dintre semintele semanate odata cu ele au iesit deja leandrii, niste garofite, craite ..la caldaruse niciun semn :?
 
Sus