Discutii Trandafiri

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Roxana Peled

Active Member
Ce frumusete! Sa va traiasca si sa va infloreasca! :D
Eu nu mai vreau nimic anul acesta :pumni: , vreau doar sa termin odata cu mormanele alea de pamant, sa vina trandafirii si sa-i vad plantati :)
Altceva nu mai vreau sa vad pana la primavara :mrgreen:

Si asa acum de cand frecventez forumul stau cu inima cat un purice sa nu-mi inghete florile iarna :nu-mi_place: . Pana acuma nu aveam nici un stres si nici florile nu imi inghetau :rofl: Da' de acuma o sa ma si stresez si parca vezi ca o sa inghete si ele :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Caramell a spus:
Vezi ca e catarator. ;-)
Nu se autosustine? Ca eu nu vreau sa-l catar, il vreau arbust mare

Roxana Peled a spus:
Si asa acum de cand frecventez forumul stau cu inima cat un purice sa nu-mi inghete florile iarna :nu-mi_place: . Pana acuma nu aveam nici un stres si nici florile nu imi inghetau :rofl: Da' de acuma o sa ma si stresez si parca vezi ca o sa inghete si ele :rofl:
:tavalit: :tavalit: Esti teroare
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:hipnotizat: :hipnotizat: :hipnotizat: Uuuuuuaaaaauuuu

Pe asta xde unde o cumparam? :rofl: Ca deocamdata am gsit-o doar prin SUA :mrgreen:
 

dancoman

Member
Infloreste continuu? :eek: ...Pe bune? :ros_unghii: :ros_unghii: :ros_unghii:

Da-i naibii de bani, eu nu mai am spate carand pamant pe terasa :aoleu:
Dane, vezi ca mai ai vreo doi si pe la mine de la 4 garden...cand or mai veni si aia :)

Roxana parca am citit pe undeva sfatul unei fete care te indemna sa pui un scripete.Se poate foarte simplu,nu trebuie sa gauresti peretii,este de ajuns sa pui pe bara(teava,barna)scripetelui doua scanduri iar pe ele unul-doua ghivece deja pline cu pamant.Vei vedea ce simplu v-a fi apoi si cat timp castigi asa.O roata de scripete aveam si eu pe undeva numai sa o caut caci la ce valmaseala este pe la mine in ,,fiare,, sigur dau de ea pe la fundul lor!! :D (daca ai nevoie!!) :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ika a spus:
O rugam pe Maria sa ne-o aduca la primavara. :D
aaaa, eu o cautam pe numele de clematis paniculata.
Ei, eu ma trec pe lista de pe acum :)

clematite Pai tu pune lista, ca daca-s asa multe sa avem timp pana la primavara sa studiem amanuntit problema :) Sigur ca va fi distractie, cu ce crezi tu ca ne distram noi iarna? Cautam ce vom comanda anul urmator ;-) :rofl:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Subscriu celor scrise de tine Claude.
La iarna ne vom distra cautand si visand la ce vom comanda in primavara.
:D :D
 

ghia_don

Active Member
Mai aveti loc in gradina?
Eu deja am primit amenintari, ca daca voi continua in halul asta, miine poimiine ma trezesc...la mama :rofl:
 

clematite

Well-Known Member
Intreb si eu, da nu dati...dupa mine cu nimic...

Snow Star nu seamana cu Darlow's Enigma?

Am vazut ca e mai mic, dar.... :nu stiu:

Au :oops:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Aspect, rezistenta, dimensiuni, inflorire repetata, tepi putini si un parfum divin. Sunt putini trandafiri care sa aiba toate aceste calitati si sa mai fie si parfumati. Iti dai seama ce inseamna sa ai in permanenta in gradina o tufa rezistenta cu un aspect frumos si parfum puternic? Este de zona 4, nu il va afecta niciun ger. Mie imi place forma florilor si a frunzelor, sunt inebunita dupa buchetele de flori mici, albe sau crem, cu mai mult de 1 rand de petale si stamine galbene.
Dar pe mine sa ma ai in vedere pentru la anul, acum am destule de plantat. :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus