Kerria

ACHIMENES

Member
nu mai e mult, restul nu mai conteaza e ca si cum s-ar fi terminat....eu asa gandesc.....azi chiar ma gandeam sa seman mazarea dar era pamantul cam ud....maine nu ma las si o seman :) cu cat mai repede cu atat mananc mazare mai devreme :rofl:
 

mihai63

Member
Nu ai de ce sa te superi, ai mei constructori au lucrat si duminica la casa si mi s-au intamplat niste chestii tare ciudate.Din cauza asta te-am intrebat si punct!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Haideti sa nu divagam de la kerria. Despre ciudatenii povestim la cafenea daca vreti. Si despre mazare la metode de inmultire sau la plante utilitare. Va astept acolo.
 

MONIS

Member
mie chiar mi se pare o tufa nepretentioasa....si infloreste si spre sfarsitul verii inca o data :D
 

sonia

Member
Am plantat si eu acum o luna doi lastari din aceasta planta si vad ca s-au prins.Au peste 1.60 m inaltime.Oare infloreste anul asta?Are soare aproape toata ziua.Sper sa nu fiu nevoita sa le mut la toamna din cauza asta. :D
 
Kerria mea a mers prost anul trecut... a facut flori mici si prapadite si rare....

Are ceva preferinte?? (terenul poate fi cam calcaros)

PS: ultima data am gasit la radacina una cutie de conserve. am tras concluzia ca nu-i place peshtele... :rofl: :|
 
Sus