Kerria

zamfira

Member
A mea , care a avut mai mult soare a inflorit mai frumos , vizibil a facut mai multe flori decat celelalte
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Pai de ce nu crezi?
Daca au radacini deja si daca le-ai si plantat in vara asta va face flori.Planta asta merge tare repede :D
 

mirela06

Active Member
Ale mele au deja flori , dar nu stiu ce sa ma fac, nu vad unde pot discuta de PASSIFLORA. :?
 

lelia

Well-Known Member
Sunt dezamagita ..asta toamna florile aveau un suav parfum , un parfum unic .acum insa nic ,stie cineva din ce cauza :?

 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Saraca planta mea :( .Mincata pina la cotor (oare de cine??? :x ) a reusit sa dea lastari noi din radacina.Acum o astept sa creasca.......... :rofl:
 

Kati

Active Member
Are cineva kerria de culoare roz cu floare batuta?
Tin minte ca odata am vazut intr-o vaza la cineva, dar niciodata ca tufa in vreo gradina.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:dans: ma bucur.A mea :cry: are florile in burta ciinelui :( .A ros-o pina la temelie.Noroc ca saracuta planta nu e pretentioasa si a dat mai abitir acum.Parca i-a facut in ciuda :mrgreen:
 

irinabv

Active Member
Moderator
Gabiuta a spus:
:dans: ma bucur.A mea :cry: are florile in burta ciinelui :( .A ros-o pina la temelie.Noroc ca saracuta planta nu e pretentioasa si a dat mai abitir acum.Parca i-a facut in ciuda :mrgreen:
Oare pe cine a vazut facand asta? :rofl:
 

adrianam

Well-Known Member
Eu o am in ghiveci mare pe balconul spre sud, de trei ani.
A inflorit frumos, dar acum, datorita soarelui puternic, are florile arse.
Am vazut in curtea unei case din cartier, o tufa imensa care era insa umbrita jumatate din zi de pertele casei. Acolo florile arata inca bine, nu s-au ofilit.

Anul trecut am fost nevoita sa tai in vara ramurile vechi pentru ca nu mai arata bine. Pana in toamna au crescut altele care au si inflorit.
Iar acum a inflorit pe ramurile crescute anul trecut.
La vara voi incerca sa las o ramura crescuta in 2008, sa vad daca va inflori primavara viitoare.
 
Sus