Oxalis

v.cristina

Active Member
sa recapitulam
in luna octombrie trebuie sa scot bulbii de la:
-oxalis
-gladiole
-dalii
-crini???????? si la ei
mai sunt si alti bulbi care trebuiesc scosi??
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Depinde ce ai mai pus in gradina :rofl: .Nu te speria ca nu e asa greu cum iti inchipui........ :D
De la crini nu............ :mrgreen:

la ei au aparut intii florile si apoi frunzele :?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Da de la cale da,bineinteles :p .Imi imaginez ce dezamagire este pe chipul tau cind lista cu bulbi incepe sa se ingroase :)
 

v.cristina

Active Member
chiar ca ....... :eek:
mai ales ca nu imi place deloc aceasta operatiune si nici sa ii plantez pentru ca oricat de mult m-as gandi inainte in cele din urma tot nu ii plantez bine.....parca trebuia umpic mai la dreapta sau mai la stanga sau nu langa trandafir etc etc intelegi ce vreau sa spun????
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:evil: Perfect!!!!
Gindeste-te ca sunt pusi de mina ta indiferent unde ar fi amplasati,ca le merge bine acolo unde sunt si iti bucura privirea iar cei care in vizita te lauda :rose:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Angela,iti dau eu din cel cu flori rosii .Nu stiu de ce nu ai spus pina acum........... :( :?
 

angela draganoiu

Active Member
multumesc Gabiuta nu vreau pt ca nu am conditii prea bune pt ei. cel pe care il am nu e prea fericit in balcon cu caldura si cam are soare dar alta pozitie nu am pt el asa ca ...............
 
D

dyayzh

Guest
Ieri mi-a venit o idee :idea: Am combinat 2 feluri de oxalis intr-un singur ghiveci: cel cu frunze verzi si cel cu frunze visinii. Sa stiti ca-mi place ce a iesit, o sa pun poza cand isi revin total, ca s-au pleostit un pic :(
 
Sus