Pawpaw si Dyospiros Kaki

victoria222

Active Member
Happy, ma intereseaza si pe mine un Paw Paw de la Agronomie. Daca au mai multi si pot cumpara si eu unul, nu ma uita te rog :rugaciune:
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Bine punctat Happy , poate facem o comanda comuna eventual poate obtinem un pret mai bun pe plante mai mari :wink:
 

Floria

Active Member
Buna ideea cu copacii altoiti si mai maricei. Eu m-am bosumflat pe al meu , in doi ani are 20 cm.
 

poxicuta

Active Member
paw paw

Ma inscriu si eu la doritorii de paw paw de la Agrgronomie !
Eventual dati un semnal cand auziti cand apar.
 

Floria

Active Member
Re: paw paw

poxicuta a spus:
Ma inscriu si eu la doritorii de paw paw de la Agrgronomie !
Eventual dati un semnal cand auziti cand apar.
Tu esti din Bucuresti , vrei sa vina Happy de la Slobozia sau Danero din Iasi sa-ti indeplineasca dorinta ?
 

poxicuta

Active Member
Re: paw paw

Floria a spus:
poxicuta a spus:
Ma inscriu si eu la doritorii de paw paw de la Agronomie !
Eventual dati un semnal cand auziti cand apar.
Tu esti din Bucuresti , vrei sa vina Happy de la Slobozia sau Danero din Iasi sa-ti indeplineasca dorinta ?
Nu ajung prea usor in zona Agronomie, vroiam numai sa stiu cand se pun in vanzare, in cazul in care cumpara cineva de la ei!
 

Floria

Active Member
Re: paw paw

Poxicuta, nu am nimic cu tine dar m-a surprins faptul ca tu nu stii sa scrii " te rog".
Probabil ca tu doar vroiai sa stii, dar formularea conteza foarte mult.
Scuze daca te-am suparat.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Dupa cum nenea Hapy stie , e cam nasol ca cica trebuie musai altoiti sau maturi , prea mare belea cu ei de mici.

Nea Ionica la kaki am pus punct , nu rezista in gradina
 

George

Member
danero2004 a spus:
Nea Ionica la kaki am pus punct , nu rezista in gradina
Vorbesti serios? Pai eu mi-am cumparat anul trecut sase bucati si i-am plantat in gradina, la toamna ma si visam culegand macar cate un fruct din ei :( Saptamana viitoare voi ajunge la curte si va voi spune daca mai sunt sau nu verzi.
 

gabiee

Active Member
ai mei au rezistat neprotejati .... tot am amanat sa-i protejez si au ramas asa .... acum incep deja sa se desfaca mugurii :D
 

Floria

Active Member
gabiee a spus:
ai mei au rezistat neprotejati .... tot am amanat sa-i protejez si au ramas asa .... acum incep deja sa se desfaca mugurii :D
Ai dreptate Gabiee , sunt si specii care sunt de zona 6 , insa cei mai multi sunt de zona 7 si 8. Am dat cautare pe Google sa va arat dar nu am reusit sa mai gasesc site-ul in care era mentionata zona pentru fiecare specie. Insa am inteles ca in primii 3 ani de viata , au nevoie de protectie indiferent de zona.
 

Floria

Active Member
Multumesc mult Happy, eu am sters din prea multe mesaje.
Hai sa dedicam atunci acest topic pentru Pawpaw si Kaki. Voi schimba numele si maine voi scrie si despre kaki in primul post.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Deci solul e de vina , rece , umed si crapa de la baza coaja , m-am cam saturat sa o tot iau de la capat
 

Floria

Active Member
Danero , eu am dat unul cadou unei prietene desi este de zona 7. De bucurie sotul ei a spus ca-i construieste o sera special pentru el si tu vrei sa te lasi ?
 
Sus