Thunbergia

miki70

Active Member
Pai in mart am pus si eu in gradina si pana la urma am pus altceva acolo dc am vazut ca nu ies :( Dc mai intarzie mult imi infloresc de Craciun? :rofl:
 
D

dyayzh

Guest
Clar. Tot lotul a fost vandut cu eticheta de grandiflora. Nu-i nimic...o sa gasim si grandiflora numai rabdare sa avem si, oricum, sunt tare frumoase si acestea, nu-i asa??
 

miha

Member
Asa e...pacat ca floricica tine si la asta destul de putin...oricum e o culoare tare..dar placuta... :D
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
A inflorit cea portocalie
Acum sa vedem cum vor inflori in celalalt ghiveci.Pe plic erau 3 culori,sa vedem daca va fi asa.
 

liza

Member
Ce frumusica este,sa traiasca si sa te bucure cu multe flori
La mine a facut fainare ,nu stiu cu ce s-o ai dau
 

ghia_don

Active Member
Iudit, ce frumoasa e!!!! E in gradina?
Acum parca imi pare rau ca n-am semanat si anul asta. Anul trecut am transferat-o in gradina si i-a mers tare bine...
 

Heidi

Member
Iudit, e foarte frumoasa! Mi-am dorit si eu, am si achizitionat semninte, dar cred ca ma apuca dorul de primavara prea repede, cam la sfarsitul lunii ianuarie le-am pus in pamant. Au iesit, au crescut, dar nu le-a mers bine, probabil era prea cald, in final au murit toate plantutele.
In schimb anul trecut am achizitionat una la expo flori, a si inflorit mult si foarte frumos, dar cit am fost in concediu ... s-a si ofilit :(
Asa am constatat ca are nevoie de relativ multa apa.
Felicitari tuturor care au reusit sa creasca aceasta floare!
:dans:
 
Sus